Tarih

08 May 2015
Expired!

Zaman

All Day

Our Digital World in Legal Context

Our Digital World in Legal Context

LegalTalks Stephen Mason Ile Dijital Delilleri Tartıştı

Dijital Deliller , 6 Mayıs 2015’de Nippon Hotel’de LegalTalks tarafından düzenlenen “Our Digital World in Legal Context” isimli seminerde tartışıldı.

Seminer, “Dijital Deliller”, “Hukukta Elektronik İmza”, “Uluslararası Elektronik Deliller” kitaplarının yazarı İngiliz Avukat Stephen Mason’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Stephen Mason , teknolojiyi kullanmasak bile yaptığımız her şeyin kayıt altında olduğunu, veri paylaşımının çok normal görülür hale geldiğini, artık 20 yıl önce olduğu gibi teknolojiden korkmadığımızı ve teknolojinin hayatlarımızın içerisine adapte olduğunu söyledi.

Dijital delillerin bu yükselişi ile eşlerin boşanma davalarında bile ilk olarak dijital delilleri topladığına dikkat çeken Mason, dijital delillerin mahkeme sürecinde ele alınış yaklaşımlarını aktardı.

Stephen Mason anlatımlarında, dijital delil çeşitleri, dijital delillerde arama ve el koyma, silinmiş verilerin delil değeri, dijital delillerde güvenirlik metodları ile yöntemlerini uluslararası hukuk açısından ortaya koydu.

Stephen Mason Kimdir?

1988 yılından bu yana barrister olarak faaliyet göstermektedir.

Elektronik imza ve dijital deliller konusunda otorite olarak görünen Mason, Çin, Orta Doğu, Orta Amerika, İngiltere hükümetlerine danışmanlık vermiştir.

Uzun yıllardır uluslararası konferanslarda, TV programlarında, seminerlerde ve akademik çalışmalarda konuşmacı olarak yer almaktadır.

Electronic Evidence, International Electronic EvidenceElectronic Signatures in Law kitaplarının yazarıdır.

Katıldığı Academy of European Law Seminerleri:

The life cycle of e-evidence: handling e-evidence in cases involving child sex abuse material, Trier, 19-20 February 2018

The life cycle of e-evidence: the challenges posed by “cloud computing”, Prague, 10-11 April 2018

The life cycle of e-evidence: acquisition of e-evidence and jurisdictional issues, Tallinn, 18-19 September 2018

Estonya Tartu Hukuk Fakültesinde okutmanlık yapmaktadır.

Üyelikleri:

The IT Panel of the General Council of the Bar of England and Wales

The scientific committee of Tech and Law Center, a research center of the University of Insubria (Como)

Society for Advanced Legal Studies