Anonymous adlı grubun internet üzerindeki eylemleri pek çok sıra dışı olaya şahit olmamızı sağladı. Ama son olay mahkemelerin internet üzerindeki aktiviteleri değerlendirmek konusunda ne kadar geri kaldığını şaşırtıcı bir şekilde ortaya koydu.


Bildiğiniz gibi Anonymous özellikle son dönemde belirlediği bazı hedeflere karşı siber saldırılar düzenledi ve bu saldırılar sonucunda farklı ülkelerdeki güvenlik güçleri suça karışan kişilerin peşine düştü. İngiltere‘de soruşturma sonrasında tutuklanan 4 gençten ikisi geçtiğimiz günlerde kefalet ödeyerek serbest bırakıldılar. Fakat kefaletle salıverilmenin de şartları var ve bu durumdaki şart oldukça ilginç.

Tutuklananlardan Peter David Gibson adlı gencin kefalet şartlarından biri internette kullandığı takma adını bir daha kullanmaması. Fakat Peter çoğu Anonymous üyesi gibi takma bir isim değil kendi ismi olan Peter‘ı kullanıyordu. Bu kararla beraber yargıç Peter’ın internet üzerinde kendi adını kullanmasını yasaklamış oldu. 

Neyse ki Peter’ın kullanabileceği bir ismi daha var…

kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/adini-kullanamayan-adam-/internet/haberdetay/16.09.2011/1439283/default.htm?ref=milliyet_anasayfa