İnternet korsanları, İtalyan polisinin siber suçlarla mücadele biriminden ele geçirdikleri yüklü miktarda gizli dokümanı internet üzerinden yaymaya başladı.

İtalya’nın bilgisayar güvenliği ağının kritik bir parçası olan CNAIPIC’ten çalındığı iddia edilen belgelerin 8 gigabayt büyüklüğünde olduğu belirtiliyor.
Anonymous adlı hacker grubu belgelerin internet üzerinden yayınlanacağını duyurduğu açıklamasında, belgelerin “bir kaynak”tan elde edildiğini yazıyor. İtalyan siber suç birimi CNAIPIC’e yapılan saldırının, Anonymous’un İtalyan üyelerinin tutuklanmasına karşı bir misilleme olduğu da belirtiliyor.
Annoymous, Kritik Altyapıyı Korumaya Yönelik Ulusal Bilgisayar Suçu Merkezi’nden çalınan dosyaları Pastebin adlı internet sayfasına yükledi. İnternet korsanları örgütünün ele geçirdiği belgelerden birinde CNAIPIC’in yönetim yapısı da yer alıyor.
İtalyan siber suç merkezi henüz belgelerle ilgili bir açıklama yapmadı. İtalya’nın siber suç merkezine bağlı polisler, Temmuz ayı başında düzenledikleri operasyonda Anonymous üyesi olduğu belirtilen üç kişiyi tutuklamıştı.
Anonymous, PayPal’ın yanısıra Mastercard ve Visa’nın her iki kredi kartı şirketinin Wikileaks hesaplarını dondurmasının ardından internet sitelerinin kapanmasını da sağlamıştı. Anonymous, Amazon.com’a da saldırı düzenlemişti.
Grup, kamuoyu gündemine ilk olarak Scientology Kilisesi’ne yönelik saldırısıyla gelmişti.