AntiSec adlı siber-eylemciler grubu ABD ordusuna sibergüvenlik hizmeti veren firmanın sunucularına sızdı.


ABD ordusuna hizmet veren bir siber-güvenlik firmasının sunucularına sızan hackerlar, 90 binden fazla askeri e-posta adresini ve kriptolu şifreyi ele geçirerek internette yayınladı. AntiSec adlı hacker grubu, hedefteki firmanın kendi sunucularının bile ‘siber güvenlikten nasibini almadığını’ açıkladı.
Booz Allen Hamilton adlı firmanın siber-güvenlik duvarlarını aşarak sunucularına giren korsanlar, askeri personele ait e-posta adreslerini Pirate Bay gibi dosya paylaşım sitelerinde yükledi. Korsanlar ayrıca sunuculardaki 4GB’a yakın bilgiyi de kopyaladı ve sunuculardan sildi.
Kurumsal web sitesinde ‘sağlıklı siber-güvenlik çözümleri’ sloganı yer alan Booz Allen, güvenliğini darmadağın eden saldırı hakkında yorum yapmadı. AntiSec grubu ise internette yayılan açıklamasında, “bu firmanın kendi sunucularında bile güvenlik yok” diyerek dalga geçti.
Ünlü siber-aktivistler grubu Anonymous ile geçen ay kendisini lağveden LulzSec’ten kopan bazı hackerlar, AntiSec adında yen bir protest siber-eylem grubu kurmuştu. AntiSec geçtğiimiz haftalarda Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’a hizmet veren IRC Federal adlı şirketin ve savunma camiasının takip ettiği Defence News gibi yayınların hesaplarına sızarak sayfalarca askeri ve kişisel bilgiyi ele geçirmişti.