5.00
(12 Ratings)

Kitle Fonlama (Crowdfunding) Hukuku Uzaktan Eğitim

Hazırlayan Özgür Eralp Uncategorized
İstek Listesi Paylaş
Share Course
Page Link
Share On Social Media

Kurs Hakkında

Kitle Fonlama (Crowdfunding) Hukuku Uzaktan Eğitim

Kitle fonlaması, çok sayıda bireyin küçük miktarda bağışlarına dayanan yeni nesil bir yatırım ve fonlama sistemidir.

Bu sistemde, bireyler internet üzerinden bağış yapar, küçük bir hisse satın alır ya da üretilecek ilk ürünler karşılığı ödeme yapar.

Kitle-fonlaması ya da dağıtık sermaye ya da kalabalık fonlaması ya da kitle-yatırımı, son yıllarda özellikle Amerika ve başta Almanya, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede kullanılan, yeni kurulmuş, finansman arayışı içerisindeki şirketlere yeni bir seçenek olarak doğmuş bir ortaklık biçimidir. Basitçe anlatmak gerekirse; birçok küçük yatırımcının birleşerek kendilerinin seçtiği bir projeye yatırımlarına karşılık bekleyerek ya da bazen sembolik karşılık isteyen bir biçimde ortak olması, ürün geliştirme aşamasında ise ön sipariş vermesi ya da bir çeşit bağışta bulunarak, girişimcilere sermaye sağlamasına denir.

 

Show More

Kurs İçeriği

Kitle Fonlama (Crowdfunding) Hukuku

 • Kitle Fonlama Hukuku Giriş
  00:00
 • Kitle Fonlama Tarihsel Gelişimi
  00:00
 • Kitle Fonlama ile ilgili Yabancı Ülkelerdeki Yasal Düzenlemeler
  00:00
 • Kitle Fonlama ile ilgili Türk Hukukunda Düzenlemeler
  00:00
 • Kitle Fonlama Hukuku ile ilgili Tanımlar
  00:00
 • Kitle Fonlama Platform Türleri ve İş Modelleri
  00:00
 • Ödüle Dayalı Kitle Platformları Genel Esaslar
  00:00
 • Bağışa dayalı Kitle Fonlama Platformları Genel Esaslar
  00:00
 • Dava Kitle Fonlama Platformları
  00:00
 • Gayrimenkul Sektöründe Kitle Fonlama Platformları
  00:00
 • Fikri Mülkiyet Hakkı Ortaklığı şeklinde Kitle Fonlama Platformları
  00:00
 • Fatura Ticareti İş Modelli Kitle Fonlama Platformları
  00:00
 • Bilanço Kredisi İş Modelli Kitle Fonlama Platformları
  00:00
 • Paya Dayalı Kitle Fonlama Platformlarına ilişkin Genel Esaslar
  00:00
 • Borçlanmaya Dayalı Kitle Fonlama Platformlarına ilişkin Genel Esaslar
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformu Kuruluş İşlemleri
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformlarının Listeye Alınma başvuru süreçleri
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformlarının İnternet Sitelerinde Bulunması Gereken Yasal Bilgi ve Belgeler
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformlarında Yönetim Kurulu Oluşumu
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformunda Yatırım Komitesi Oluşumu ve İşleyişi
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformu Üyelik İşlemleri
  00:00
 • Girişim Şirketi başvurusu ve işleyişi
  00:00
 • Kitle Fonlama Kampanya oluşturma ve İşleyişi
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformları işleyişi ile ilgili Kuruluşlar
  00:00
 • Kitle Fonlama Platformlarının Denetim Yükümlülükleri
  00:00
 • Kitle Fonlamanın Vergisel Boyutu
  00:00
 • Kitle Fonlama İle İlgili Sektörel Haberler
 • Türkiye’de Kitle Fonlaması Faaliyetinde Bulunmak Üzere Sermaye Piyasası Kurulu Tarafından Listeye Alınan Platformlar:
  00:00
 • Türkiye’deki kitle fonlama kampanyaları
  00:00
 • YÖK Tez Merkezi’nde Yayınlanan Kitle Fonlama ile ilgili Tezler
  00:00
 • Başvurulan ve Yararlanılan Kaynaklar
  00:00

Sertifika edinin

Becerilerinizi göstermek ve fark edilme şansınızı artırmak için bu sertifikayı özgeçmişinize ekleyin.

selected template

Student Ratings & Reviews

5.0
Total 12 Değerlendirmeler
5
12 Ratings
4
0 Rating
3
0 Rating
2
0 Rating
1
0 Rating
2022 LegalTalks Yaz Stajı programına katılan bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak öğrendiklerimi pekiştirebilmek, unuttuklarımı hatırlayabilmek ama her şeyden önce kendime yeni şeyler katabilmek ve ufkumu genişletebilmek adına söz konusu kampa katılım sağladım. Atölye çalışmaları, etkinlikler ve ödevler ile kamp içeriği zenginleştirilmişti. Kendisine 'hukukçu' kimliği atfeden herkesin bilgi sahibi olması gereken konulara değinilmesi, mevzuat bilgisine ek olarak güncel kalabilmemiz için kaynaklar (yabancı/yerel; mevuzat, haber başlıkları, makaleler, web siteleri vb...) önerilmesi, tek bir alana değil birden fazla alana ve çok yönlü olarak bakabilmemiz için öncü olunması kendi adıma sürecin verimli geçmesine sebep oldu. Taleplerimiz doğrultusunda ek atölyeler gerçekleştirme imkanımız oldu. Mantıklı veya mantıksız her sorumuza yanıt aldık. Dolayısıyla, Bilişim Hukuku alanında ilerlemek ve bir şeyler öğrenmek isteyen herkesin bu eğitim programından yararlanmasını tavsiye ederim. Ayrıca, sitede yer alan Bilişim Hukuku Eğitiminin de tamamlanmasını öneririm. Başta sevgili hocam Av. Özge Evci Eralp olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
1 yıl önce
Bilişim Hukuku'nu sadece öğrenmekle kalmıyor, verilen ödevlerle konuları pekiştiriyorsunuz. Staj dönemime çok faydası olan bir eğitim oldu. Yetkin kadrosu ve özgün içerikleriyle vizyonumuzu geliştiren, Bilişim Hukuku'nun yerinin ve öneminin anlaşılmasını sağlayan LegalTalks akademisini kurarak bizlere desteklerini koşulsuzca eksik etmeyen Sayın Özge Evci Eralp'e ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum.
Her hukukçunun bilgi sahibi olması gereken çok önemli bir konuda çok verimli geçen bir eğitim süreci yaşadım. Söz konusu eğitim için hazırlanan sunumlarda, Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve bu kanunda yer alan bilgilerle ilintili olarak incelememiz gereken mevzuata yani diğer kanun ve yönetmeliklere değinilmiş. Dolayısıyla, aldığım eğitim kişisel veriler mevzusuna geniş bir perspektiften bakmamı sağladı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
AT
2 yıl önce
Bilişim hukuku hakkında oldukça kapsamlı ve kesinlikle kaçırılmaması gereken bir eğitim !!! Önce ilgili konuyla alakalı ders içeriği sonrasında da konuyu pekiştirmek için oldukça faydalı olan quizler yer almakta. Benim için gerçekten çok öğretici ve keyifli bir eğitim oldu. Derslerde yer alan Yargıtay kararları, mevzuatlar, örnekler ve akılda kalıcı kısa notlarla herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanmış bir eğitim olmuş. Başta bu eğitim imkanını sağlayan Sayın Özge Evci Eralp ve Sayın Özgür Eralp olmak üzere eğitimlerde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.
2 yıl önce
Ülkemizde bilişim hukuku alanında çok az çalışan insan varken ve bu alanda bilgiler sınırlı iken böylesine kapsamlı ve verimli bir eğitim verdikleri için Sayın Özge Evci Eralp ve Sayın Özgür Eralp'e teşekkürlerimi sunuyorum. Verilen eğitimde hap bilgilerin yanı sıra ülkemizde önem teşkil eden Yargıtay kararlarının bulunması, ileride karşılaşacağımız davalarda da bize ışık olacaktır. Hukukun yenilikçi alanlarında kendini geliştirmek isteyen herkese bu eğitimi tavsiye ederim.
2 yıl önce
Sayın Özge Evci Eralp tarafından hazırlanan bu eğitim Bilişim Hukukuna dair belli başlı konulara ilişkin sunduğu kapsamlı yazılı ve yer yer videolu konu anlatımın yanında başka hiçbir yerde bulamayacağınız önemli detayları bir araya getirmiş durumda. Ayrıca uygulamada karşılaşılan sorunlara ilişkin güncel içtihatları barındırması itibariyle bundan sonraki çalışma hayatımda en önemli rehberlerimden biri olacak. Bilişim Hukukuna ilgi duyanlar için mükemmel bir başlangıç olacak bu programı hazırlayan Sayın Özge Evci Eralp'e teşekkür ederim.
2 yıl önce
Bilişim hukuku alanında gerek ilgi çekici konuları gerekse bu konuları sade bir dille anlaşılır şekilde sunuş biçimiyle her bakımdan kapsamlı böyle bir eğitimle bizi buluşturduğu için Sn. Özge Evci Eralp'e çok teşekkür ediyorum. Benim için şu 1 ayın içerisine sığdırılmış hayli kapsamlı bir eğitim oldu. Bilişim hukuku gibi revaçta olan bir alana ilgi duyan herkesin katılmasını tavsiye ederim.
2 yıl önce
Bilişim hukukunu en temel kavramlarla açıklayıp bilinmesi gerekenleri en sade şekilde ve açıklayıcı bir dille anlatan çok keyifli ve öğretici geçen bir eğitimdi. Bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere ve nasıl bir başlangıç yapması gerektiğini bilmeyenlere tavsiye ederim. Bilişim Hukukunun her alanıyla ilgili ders anlatıp sonrasında 5 soruluk quizlerle eğitimi pekiştiriyor ve bu sayede hangi konuda eksiğinizin olduğunu görüp o konuda yeniden tekrar yapabiliyorsunuz. Bu eğitimi hazırlayan ve bana çok katkı sağlayan Sn. Özge Evci Eralp' e teşekkür ediyorum.
BY
2 yıl önce
- Bilişim Hukuku alanında birçok kişinin değinmediği konuları içerisinde barındırıyor.
- Öncelikle ders içeriğini temel metinlerle ve videolarla aktarıyor sonrasında öğrenileni quizler vasıtasıyla uygulamaya dökerek kalıcılık sağlıyor.
- Ders içerikleri; basit, anlaşılabilir, güncel, sıkıcılıktan uzak, merak uyandırıcı ve günümüz bilişim hukukunu temel hatlarıyla yansıtan konulardan oluşmaktadır.
- Quizler gerçekten konuyu anlayıp anlamadığınızı tam olarak anlamanızı sağlıyor. Sorulara tekrar bakabilme seçeceği sayesinde yanlışlarınızı tespit edebiliyorsunuz.
- Üniversite eğitiminizde yer almayan özgün bilgileri keyifli bir şekilde öğrenmenize katkıda bulunuyor.
- İstediğiniz zamanda, istediğiniz yerde bu eğitimi alabildiğiniz için enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor.
- Eğer özverili bir şekilde eğitimi tamamlarsanız sahip olduğunuz sertifika nedeniyle iş başvurularında karşınıza çıkabilecek bilişim hukukuyla ilgili bütün sorulara cevap verebilir hale geliyorsunuz.
- Günümüz koşullarına uygun hukukçuluk nosyonunun temellerini bu eğitim sayesinde atabilirsiniz.
- Eğitimi legaltalks bünyesindeki diğer eğitimlerle birleştirerek konu hakkında uzmanlaşmanız daha kolay hale gelecektir.
- Bu niteliklere sahip bir online eğitim programının öğrenci dostu bir şekilde free olarak tasarlanmış olması en büyük artısı.
- Karşınıza herhangi bir sıkıntı çıktığında, sorunlarla karşılaştığınızda sorununuza en kısa zamanda dönüş yapacak bir muhattap bulabiliyorsunuz.
2 yıl önce
Bilişim hukukuna ilginiz var ancak nereden başlayacağınızı, nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız, her seviyeye uygun bu eğitim ile kafa karışıklığı yaşamadan temel atabilirsiniz. Her konu hakkında fikir edinmenizi sağlayacak, hangi alana ilgi duyduğunuzu fark edebileceksiniz. Videolarla desteklenen eğitim materyalleri ile konuyu öğrenip, her konu sonrası çözmeniz gereken quizlerle bilginizi pekiştirebilirsiniz. Kendinize yapabileceğiniz en güzel yatırımlardan biri.
2 yıl önce
Fazlasıyla kapsamlı olan bu eğitim, henüz fakülteden mezun olmamış biri olarak bana, çok geniş bakış açısı kazandırdı. Güncel problemler sürekli değişirken bunlara ilişkin hukuki çözümlerin yerinde sayması düşünülemez. Bu nedenle mesleğinin herhangi bir aşamasında olan her hukukçunun Avukat Sn. Özge Evci Eralp'in koordinatörlüğünde yürütülen bu verimli ve bir o kadar da keyifli eğitimi almasının çok isabetli olacağını düşünüyorum.
AY
2 yıl önce
Bilişim Hukuku ile ilgili kapsamlı bilgiye ulaşmanın yanı sıra quizler ile kendinizi sınayarak konuya ilişkin bilginizi test edebiliyor olmanız öğrenme sürecini kalıcı kılıyor. Programı hazırlayan Sn. Özge Evci Eralp'e teşekkürlerimi sunuyorum, çok keyifli ve verimli bir eğitimdi.