İnternet nedir

İnternet, dünya üzerindeki bilgisayar ağlarının birbirleri ile bağlanması sonucu ortaya çıkmış olan, herhangi bir sınırlaması ve yöneticisi olmayan uluslararası bir bilgisayar ve bilgi iletişim ağıdır.

 
Web 2.0 nedir?

 İnternet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlar. Youtube, Facebook,Twitter gibikullanıcıların diğer kullanıcılar için içerik oluşturdukları ve ziyaret ettikleri internet siteleri veya kullandıkları yazılım uygulamalarıdır.

Sosyal Medya Uygulamaları

İçeriğinin belli bir kişi veya grup tarafından oluşturulmadığı, internet sitesine ve yazılım uygulamasını kullanan kişinin içeriğini oluşturduğu internet tabanlı sistemlerdir.
Katılımcılardan geri bildirim alınır, oylama, yorum ve bilgi paylaşımı gibi konularda açıklık politikasını uygulayan bunlara çok nadir ulaşıma yönelik engeller koyulur. İki yönlü konuşmaya olanak tanırlar.  topluluklara çabuk ve etkili bir oluşum için izin veren, paylaşımlarda bulunulan, diğer internet sitelerine bağlantı imkanı tanırlar. Günümüzde Türkiye’de en çok Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram ve Foursquare gibi sosyal medya uygulamaları yaygın olarak kullanılmaktadır.