18-Facebook-PrivacySamsun’da işyerinde fuhuş yaptırdığı iddiasıyla dün gözaltına alınan E. G.’nin (32) sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında paylaştığı fotoğraflar delil olarak soruşturma dosyasına eklendi. Suçlamaları kabul etmeyen E. G., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Bir apartmanın altında faaliyet gösteren masaj salonunda fuhuş yapıldığı ihbar edildi. İhbarın ardından sivil polis işyerinin önünde beklemeye başladı. Gece saat 01.00 sıralarında masaj salonundan çıkan M.K.(26) polis tarafından durduruldu. Şüpheli, polise 70 TL’ye masaj yaptırdığını ardından 22 yaşındaki D.E. adlı kadınla da 70 TL karşılığında cinsel ilişkiye girdiğini söyleyince salona baskın yapıldı.

BU FOTOĞRAFLAR DELİL OLDU

Yapılan baskında 1 kurusıkı tabanca ve çok sayıda kullanılmamış prezervatif ele geçti. İşyeri sahibi E. G., işyeri çalışanı E.Y. müşteri M.K. ve masaj salonunda çalışan D.E. gözaltına alındı. M.K. ve D.E. ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Polis olayla ilgili başlattığı soruşturma sırasında E. G.’nin Facebook sayfasına ulaşarak burada yayınladığı fotoğrafları delil olarak soruşturma dosyasına ekledi.

Çelişkili ifade veren E. G. suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Facebook’taki resimler bana aittir ve kendim koydum. Yanımda 5 kız çalışıyor. Masaj odasında ne yaptıklarını benim bilmem mümkün değil. Ayrıca masaj salonumda cinsel ilişkiye girdiğini söyleyen kişi de karıştırıyor olabilir. Benim işyerimde fuhuş yapılmıyor” dedi.

Polisteki ifadesinin tamamlanmasının ardından E. G. ile E.Y. dün gece geç saatlerde adliyeye sevk edildi. İşyeri çalışanı E.Y. serbest bırakılırken, E. G. ise sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından fuhuş için yer temin etmek ve fuhuşa aracı olmak suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22291197.asp