rtükRTÜK’te Halk TV’yi izleyen ve bu kanalın raporlarını hazırlayan İbrahim Uslu hakkında soruşturma açıldı. Uslu’nun Halk TV aleyhine tweetleri bulunduğu tespit edilince, tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle Halk TV’nin bütün dosyaları hukuk müşavirliğine sevk edildi.

CHP’li RTÜK üyesi Ali Öztunç’un ortaya çıkardığı olay sonrasında inceleme başlatıldı. Uzman İbrahim Uslu’nun geçtiği tüm tweetler incelendi. Uslu’nun izlemekten ve raporlarını yazmaktan sorumlu olduğu Halk TV aleyhine tweetleri olduğu belirlendi. Gazeteciler, sanatçı ve devlet büyükleri hakkında da hakaret içerikli tweetleri olduğu belirlenen Uslu hakkında soruşturma açıldı. Soruşturma sonucunda Uslu’nun tarafsızlığının yitirdiğine ve devlet büyüklerine hakaret içerikli tweet attığına karar verilerek, Halk TV’nin tüm dosyaları hukuk müşavirliğine sevk edildi.

YENİ UZMAN HALK TV’Yİ TAKİP EDECEK

RTÜK yönetimi Halk TV dosyalarının Uslu’dan alınarak başka bir uzman veirlmesini kararlaştırdı. Uslu’nun kanala verdiği cezalar tekrar gündeme gelerek karara bağlanacak. Uslu’nun yazdığı bazı tweetler şöyle:

İŞTE O TWEET’LER

“Tüh yazık oldu ROJ TV ve Nuche TV kapatıldı. Halk TV şimdi nasıl PKK’nın yayın organları ile ortak yayın yapacak.”
“Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, Levent Kırca, Fazıl Say, Müjdat Gezen ve Enver Aysever bunları topla yoğurdu bas yine olmaz yine olmaz.”
“Askerdeki kocasını bırakıp çocuğu yaşındaki biriyle evlenen Pınar Atacan (Altuğ) gibi tipler bizi fena rahatsız ediyor.”